Hellinger-féle Család és rendszerállítás személyiségfejlesztői fókusszal

Családállítás célja a hozott probléma rejtett okainak feltárása és egy új rálátás, megközelítés lehetősége. Az elakadás lehet, hogy a saját életünk döntései miatt alakult ki, de elképzelhető hogy a családunk évtizedeken, századokon keresztül hordoz egy-egy traumát. Megtörhetjük a régi mintázatot azzal, hogy leválaszthatjuk, oldjuk a transzgenerációs sérüléseket.

Miben segíthet?

  • párkapcsolati nehézségek,
  • szülő, gyerek, testvérrel kapcsolatos családi problémák
  • munkahelyi konfliktusok, elakadások
  • karrier válság
  • életviteli nehézségek, boldogtalanság, nem találom a helyem érzése
  • függőségek
  • stresszes élethelyzetek, depresszió, kiégés tünetei esetén
  • anyagi elakadás
  • nehéz, ismétlődő élethelyzetek az élet bármely területén melyek miatt úgy érzed nem tudsz előbbre jutni és nem látod az okait a saját életedben

Családállítás elmélete:

A családállítás alaptézise, hogy a sorsunk összefonódik a kibővített családunk tagjainak sorsával, egyfajta családi rendszert alkot. Trauma hatására a családi rendszer egyensúlya felborul, mely generációkon keresztül okozhat elakadásokat. A családállítás Hellinger törvényei alapján ezen egyensúly helyreállítására törekszik. Bert Hellinger fedezte fel, hogy létezik egy közös családi lélek, egy olyan családi energiamező, amely meghatározóan irányítja az egyes emberek életét.

A családi lélekben/mezőben szigorú törvények uralkodnak. Ha megsérülnek, az generációkon keresztül negatív hatással van a családtagokra. A családi lélek megkezdi a kiegyenlítést, a jóvátételt. Működésbe lép a rendszer-lelkiismeret, például úgy, hogy a gyerek kezd el érthető ok nélkül rosszul élni, vagy valamilyen testi-lelki tünetet mutatni. Mivel az okok ilyenkor nem a saját élettörténetben vannak, mindaddig eredménytelenek maradhatnak a testi és lelki kezelések, amíg a rejtett dinamika napvilágra nem kerül és fel nem oldódik.

Mi történik a családállításon?

Az állítást kérő röviden elmondja témáját az állítást vezetőnek és közösen meghatározzák a rendszerelemeket, de ez a résztvevők számára nem kerül felfedésre.

A csoport tagjai a felvett szerepek alapján alapvetően mozgással fejezik ki vagy röviden elmondják a bennük lévő érzéseket, ezzel segítve a téma kibontakozását, érzelmek áramlását. A folyamat során megjelenő, a családunk rendszerében kirekesztett személyt, élettartalmat, életeseményt, traumát s azokat kísérő érzelmeket, érzéseket és indulatokat a tudattalanból a tudatosba emeljük, s ezáltal az őket megtisztelő helyre kerülhetnek.

Ez a módszer akkor is működhet, ha keveset tudunk családunk történetéről, őseinkről. Megláthatjuk milyen traumákat "örököltünk", ráláthatunk az ősöktől hozott úgynevezett transzgenerációs elakadásokra, melyek felszínre hozásával, oldásával javulhat életminőségünk.